Be+Do :: Be Yourself Leader
בי פלוס דו - פיתוח מנהיגות עצמית
* No commitments or payments details!

כיצד להפוך את איחולי החג למציאות יומיומית?

Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית / מירב הגלילי 24.10.2016

האיחול שכתבתי לעצמי לשנה החדשה תלוי מולי, מעל פינת העבודה שלי ומזכיר לי לאן אני רוצה להגיע, או אם לדייק - היכן אני רוצה להיות. בין אם אני בדרכים או מול המחשב, בין אם עם משפחתי, בן זוגי או חברי - יש מקום שאני נושאת עמי, בתוכי, כל הזמן. מעין סביבה ניידת, שמובילה ומנחה אותי בכל דרך שאני הולכת בה.

אנחנו בעיצומה של תקופה הידועה בשמה "אחרי החגים", בלי להרגיש חזרנו אל היומיום, אל המציאות המוכרת. אנחנו נמצאים כבר בימים אחרים לגמרי, מזג אויר התחלף, האור השתנה, השעות, שנה חדשה הופכת מאיחול למעשה יום יום. מנסים לעשות אותה טובה, כמו שאיחלנו לעצמנו ולאחרים רק לפני זמן קצר, כשהיתה עדיין איחול, איגרת, חלומות והבטחות. והנה, אנחנו מתעוררים בוקר בוקר לשנה החדשה הזאת, שמתמלאת עשייה חדשה והופכת לשלנו, למוכרת וקרובה, ואהובה, בתקווה, איך עושים ממנה "שנה טובה" באמת?

האיחול שכתבתי לעצמי לשנה החדשה תלוי מולי, מעל פינת העבודה שלי ומזכיר לי לאן אני רוצה להגיע, או אם לדייק - היכן אני רוצה להיות. בין אם אני בדרכים או מול המחשב, בין אם עם משפחתי, בן זוגי או חברי - יש מקום שאני נושאת עמי, בתוכי, כל הזמן. מעין סביבה ניידת, שמובילה ומנחה אותי בכל דרך שאני הולכת בה.

אז איך הופכים את האיחולים למציאות?

את האיחול החלטתי להפוך למציאות יומיומית. במקום שיישאר על הלוח כאיגרת שנה טובה, החלטתי לתרגם אותו להצהרה אישית ולהפוך אותו כך למציאות יומיומית. איך עושים את זה? בפשטות. מהאיחול יצרתי משפט המתאר את המצב הרצוי, כאילו הוא כבר קיים. אם באיחול שלי כתבתי "שתהיה שנה של שלווה אמיתית" אז ההצהרה האישית הנגזרת ממנה היא - כל יום אני חווה שלווה אמיתית ונעימה יותר. אם האיחול שלי מדבר על "שתהיה לך שנה מסעירה ומרגשת" אז ההצהרה האישית היא "אני חיה חיים מסעירים שממלאים אותי בהתרגשות".

מהי בעצם הצהרה אישית?

ההצהרה האישית היא היגד נחרץ שמסייע לנו במימוש רצונות. למילים ולרעיונות שמלווים אותנו יש חשיבות רבה. רב הזמן איננו מודעים לכך, אבל זהו הבסיס עליו אנחנו מעצבים את חוויית המציאות שלנו. תרגול ההיגדים מאפשר לנו להחליף חלק מהמחשבות השליליות המשומשות של התודעה ברעיונות ומושגים חיוביים יותר, מיטיבים יותר.

 מעוניינים בעוד מידע על ההצהרה האישית? צרו קשר או כנסו לאתר שלנו, נשמח אם תשתפו אותנו בהצהרות שלכם, בלבטים וברעיונות שעלו תוך כדי עבודה.

בברכת שנה טובה,

מירב הגלילי

 

 
עוד מBe+Do - פיתוח מנהיגות עצמיתקבל ש.י.ט.ה לשנה החדשה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 31.12.2016
בכוחן של שאלות לעצב את התודעה שלנו, על כן מוטב כי נשאל שאלות איכותיות. שאלות איכותיות יוצרות חיים איכותיים.

על יומן לתהליכים אישים כבר שמעת? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 05.09.2015
שנה חדשה בפתח וזו הזדמנות נפלאה לשינוי, ללקיחת אחריות על תחום חיים או מצב חיים שמאתגר אותך במיוחד וגורם לך אי נוחות רבה. כל אחד בינו לבין עצמו יודע מהו אותו דבר שלו היה "מנצח" ומבצע בעקביות היה יכול להיטיב את חייו. הקדש לכך רגע מחשבה. מצאת? אז נכון שקל יותר לדבר ומי מאיתנו לא מקבל החלטה כזו או אחרת בתחילת שנה ואיכשהו הביצוע מתמסמס בשגרת החיים ובמשימות היום השואבות. למה זה קורה לנו? למה רוב ההחלטות שאנחנו מקבלים לא מחזיקות מעמד? צריך להבין שההחלטה היא למעשה יציאה לתהליך של שינוי.

קבלו מארז של 8 כלים להגשמה ומימוש כל החלטה בשנה הבאה / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 25.08.2015
רגע לפני פתיחת השנה וראש השנה הוא הזדמנות מצוינת לקבלת החלטות חדשות שיכולות להטיב איתנו ולשפר את איכות חיינו. אנתוני רובינס, המאמן הדגול טוען כי, "ייעודכם מעוצב ברגעים של החלטה" ולמעשה חייכם משתנים מיד כאשר אתם מגיעים להחלטה חדשה מבוססת ומחויבת. קבלת החלטה הינה כוח שנמצא ברשות כל אחד מאיתנו ועל כן חשוב שנקבל החלטות. ההחלטות שאנחנו מבצעים בכל רגע מחיינו קובעות, כיצד נרגיש? מה נעשה? מה נתרום? ומי נהיה?

איך להתחיל לנהל חיים עם יומן? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 21.06.2015
למה כל כך קשה לנו לנהל את עצמנו בעזרת יומן?חשבתם על זה פעם? כמה התנגדויות עולות בתוכנו כשאנחנו מתיישבים לכתוב? ולא כתיבה מרחשי ליבנו אלא תיעוד פשוט של אירועי השבוע והמשימות שעומדות בפנינו? כאילו יש בתוכנו משהו נגד עצמנו.

5 סיבות למה כדאי להתחיל לנהל יומן? / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 13.06.2015
יצא לך פעם להסתכל על היומן השבועי שלך ולסקור את האירועים שעברת? או את המשימות שביצעת במהלך השבוע האחרון? יכול להיות מאד מעניין, כי למעשה התבוננות ביומן שלך, יכולה בקלות לספר את סיפור חייך. לומר מי אתה? במה אתה עוסק? אלו פעולות אתה מבצע בעקביות? אלו פעולות אתה כלל לא עושה? במה אתה משקיע זמן? במי? וכמובן במה לא?

6 דרכים לרתום את כוח הכרת תודה לחיים של איכות / Be+Do - פיתוח מנהיגות עצמית מירב הגלילי 06.06.2015
שימוש בכוח של הכרת תודה מייצר שינויים חיוביים בחיים. הכרה בברכות בחייך, במתנות שקיבלת מהבורא והוקרה שלהם משנה את הדינמיקה של מציאות חייך והופכת אותך לאדם חיובי, אכפתי ואהוב. זהו כלי עוצמתי שיש לרתום לטובתך וכמו כל דבר לתרגל ולהתאמן. אין ספק בלבי כי הפעולה הפשוטה של להיות אסיר תודה על בסיס קבוע תעצב את דפוסי החשיבה שלך לחיובים ובכך תשפיע רבות על איכות חייך.

Join now to mailing list BePlusDo for updates and daily leadership message

Be+Do :: Be Yourself Leader

E-mail: info@beplusdo.co.il

Address: Rotem Amidbar 10, Beer Ora 88000

All rights reserved BePlusDo Coaching Technologies Ltd. BePlusDo.com © 2021| עברית, English | Developed by Beesoft